Kuidas mitte maksta köögi eest liiga palju, kui valite fronte?

Kile, plastik, email, spoon või puit – köögi jaoks valitud materjal sõltub selle välimusest ja hinnast. Viis tüüpi rindeid – igal neist on oma eelised. Kuidas teha teadlik valik?

Lamineeritud puitlaastplaadid

Kõige taskukohasemad rinded. Viimistluste valik on lai: lamineeritud pinnad võivad olla mis tahes värvi ja tekstuuriga. Kuid rindade kuju on piiratud Need võivad olla ainult sirged, siledad, ilma ümarduste, profiilide või kumerate detailidena. Kui soovite komplekti originaalsemaks muuta, võite kombineerida eri värvi uksi. Esiplaanide servad on tavaliselt valmistatud PVC-st kuid mõned tootjad ääristavad paneelid alumiiniumprofiilidega – See rõhutab geomeetriat ja annab köögile kaasaegse värvingu.

MDF- või puitlaastplaadist lamineeritud köögifrontid, mis võivad olla mis tahes värvi ja tekstuuriga, kuid mitte painutatud, lamedad ja ilma mahutita.

MDF kaetud plastiga

MDF ja plastist köögi jaoks hea, kuid mitte kõige odavam kombinatsioon. Polümeerkatete kasutamine võimaldab valmistada erineva kujuga, mati või läikiva, puidu tekstuuri imiteerivaid esipaneele. Fooliumiga MDF-köögid võivad olla mis tahes värvi: erksad või vaiksed, neutraalsed või meeldejäävad. PVC-kattega köögifrontid ei ole valmistatud ainult MDF-plaadist, vaid ka puitlaastplaadist- see variant on oluliselt odavam.

Näiteid plastkattega köögikomplektidest.

  • Federica köök Maria poolt.
  • Arani Doga köök.
  • LUBE Cucine'i Doris 4 köök.
  • Pyrami kokteiliköök.

Emailitud MDF

Ees võib olla mis tahes värvi. Emaali värvi saab valida värvitabelitest.

Emailitud uksed ei vaja ääristust; värv kaitseb ukse otsi.

Pildil: Maria tehase Wave 01 köök.

Emailitud MDF-köögid võivad olla mis tahes läikivusega matist või poolmattist kuni kõrgläikiva värvini. MDF köögi jaoks: Esiküljed võivad olla kumerad, kumerad, reljeefsed või kaldega. Kuigi lamineeritud uksed ei ole tõenäoliselt klaasiga, võib need ära jätta spoonitud või emailitud pindade asemel Ülemine esikülg on enamasti tühi.

Loe edasi  MDF köök

spoonitud frondid

taskukohane puit. Odavamad on puitlaastplaadipõhised, kallimad- MDF. Kui tegemist on väärispuiduliikidega, siis spooniga on ainus võimalus, sest massiivne wenge- või roosipuu maksaks mammut-summa. Täielikult spoonitud esiküljed tagavad tasase pinna. Käepidemed ja lakk, matt või läikiv, täidavad peamist dekoratiivset funktsiooni. Mõnikord on spoon toonitud lakiga mõnes ebatavalises toonis.

Vineer on raske spoonida keeruline reljeefiprofiil. Seepärast on spoonitud esipaneelid tavaliselt siledad ja tasased.

Massiivpuidust üksused

Klassikaline ja rafineeritud. Üldiselt vaadeldakse täispuidust kööki paneelidega: täispuidust raamid on kombineeritud MDF- või puitlaastplaatidega, mis on põimitud sama liiki spooniga. Puit pakub palju võimalusi detailide kujundamiseks: nikerdus, vormilised elemendid, profiilid, sambad, pilastrid, profileeritud karniisid. Enamasti on sellised esipaneelid värvitud või lihtsalt lakitud, kuid neid on võimalik ka värvilise emailiga katta. Üksikud tükid on hõbetatud või kullatud või mõnikord patineeritud, sõltuvalt sellest, kuidas need minevikus välja näevad materjal. Lisateavet leiate meie artiklist "Köögifrondid: materjalid ja ehitus", «Puidust köök: disaini või funktsiooni järgi?».

Massiivpuit on materjal, mis pakub köögifrontide jaoks tohutuid disainivõimalusi: alates nikerdamisest ja pinnaviimistlusest kuni emailimise ja patineerimiseni.

Vaadates kööki

Mobalpa Menkar köök Köök CLASSIC-FS / FRAME-H Leicht'i kollektsioonist CLASSIC-FS Köök S1 lotus valge S1 kollektsioonist SieMatic'i S1 kollektsioonist
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: