Pehme mööbliraam: materjalid

Valige diivanite ja tugitoolide raamideks kõige vastupidavamad materjalid. Mõned neist võivad teenida aastakümneid. Milline raami materjal on eelistatav ja miks?

Diivani või tugitooli-transformaatori raam on enamasti valmistatud metallist.

Millist raami valida? Raam ei ole mitte ainult konstruktsioon, vaid ka dekoratiivne element. Kui raam on varjatud, on parem juhinduda objekti jõudlusest. Kui ostate mööblit pikaks ajaks, tasub eelistada kallimaid, kvaliteetsetest materjalidest valmistatud mööblit. Kui teie mööbel on ajutine ( näiteks üürikorteris, puhkekodus ) peaksite kaaluma moodsatest materjalidest mööblit: MDF, vineer või plastik.

Millise raami ma peaksin valima?? Raam ei ole mitte ainult konstruktsioon, vaid ka dekoratiivne element. Kui raam on varjatud, on kõige parem valida vastavalt objekti jõudlusele. Kui mööbel ostetakse pikaks ajaks, tuleks eelistada kallimat ja kvaliteetsetest materjalidest valmistatud mööblit. Kui mööbel on ajutine ( näiteks üürikorteris või puhkekodus ) on parem vaadata moodsatest materjalidest mööblit: MDF, vineer või plastik.

Peida

Miks peaks tavaklient tahtma teada, millistest materjalidest võib diivan olla valmistatud?? Lihtsalt selleks, et teada saada, mida saab "oodata mööbel:

Massiivpuit. Täispuidust valmistatud mööbliraamid kestavad oluliselt kauem kui puitlaastplaadist valmistatud mööbliraamid. Kuid puit ei ole puit: näiteks pöök on palju kõvem ja tugevam kui mänd ja seetõttu kallim.

Tamm, kirss, eebenpuu ja mahagon on veelgi kallimad ( luksuslikud eksootilised puidud ).

Itaalia tootjad ostavad Eestil pirnimassiivi, nii et ärge olge üllatunud pirnimööbli kõrge hinna üle.

Üldjuhul on hea valik puidust raamiga diivan See on kallis klassikaline mööbel, millel on nikerdatud jalad ja käetoed. Odavamad võimalused- on mööbel, millel on välised puidust katted ( sisemine, varjatud struktuur on valmistatud erinevatest materjalidest ).

Loe edasi  Kuidas kaunistada oma elutoa televiisori ala

Puidu ilu on sama oluline kui polsterdus.

"Nüüd kask, nüüd mägituhk…"

Millist puitu kasutatakse kõige sagedamini mööbli valmistamiseks?? See sõltub geograafiast: Euroopa tehased eelistavad pööki kui ideaalset hinna ja kvaliteedi suhet. Skandinaavia tootjad valivad enamasti kaske, samas kui Eesti tootjad kasutavad mööbli valmistamiseks peamiselt okaspuid.

«derivaadid" puit. Puidust saadud tooteid kasutatakse kõige sagedamini kombineeritud raamidena. Salongisahtli või diivani seljatoe põhja, mis on peidetud polsterduse alla, on lihtsam valmistada vineerist või spoonplaadist kui massiivsest, kallist täispuidust. Lisaks sellele on puitlaastplaadist mööbliraam odavam kui puidust, kuid plaadist ei ole võimalik teha mõningaid elemente ( näiteks kumerad detailid ). Kaasaegsete diivanite puhul kasutatakse enamasti puitlaastplaati ja MDFi lihtne ja ülevaatlik kuju.

Kui soovite teha ebatavalise osa selja- või käetoest, kasutage kaski- või pöögivineeri (). Vineeri kolmemõõtmelise pressimise protsess on odav, nii et valmistoote hind ei ole liiga suur.

Vineer on kõige sobivam materjal painutatud mööbli jaoks.

Diivani kaal. Sa kavatsed palju diivani alla vaadata? Liigutage seda ühest kohast teise? Pidage meeles, et erinevatel materjalidel on erinev kaal. Näiteks puitlaastplaadist diivan on väga raske – kui see seisab kuu või kaks kuud vaibal või muul pehmel kattel, jätavad jalad jäljed. Sellise mööbli sagedane ümberpaigutamine ruumis on seega mõeldamatu. Ja rotangist või metalltorust valmistatud diivanit saab üsna hõlpsasti toast tuppa ja majast murule liigutada.

Pildil: OnOff by Campeggi, kujundus: Manzoni Giulio.

Metall. Metallraamiga diivan on tõenäoliselt kõige kindlam ja taskukohasem variant. Konstruktsiooni sisemised elemendid on valmistatud terasplaatidest. Nähtavad osad (jalad, käetoed, seljaosad )võivad olla roostevabast terasest või muudest kallitest materjalidest Alumiinium- või titaanisulamid.

Metall on hädavajalik ühendustega osade puhul, et need peaksid vastu igasugusele hõõrdumisele ja koormusele. Metallraamid on palju vastupidavamad kui vineerist ja puidust diivanvoodi konstruktsioon ( on olemas ka sarnased ökonoomsed pehmemööbli variandid ).
Kui te valite odava metallraamiga pehme mööbli, vaadake keevisõmblusi ( need ei tilguta? ). Küsi korrosioonivastase pinnatöötluse ( aiamööbli )- kohta Vastasel juhul on rooste vältimatu.
Diivani metallkonstruktsioon on enamasti kroomitud ja nikeldatud nii et see osutub läikivaks ). Matid värvilised pinnad saadakse pulbervärvimise teel.

Loe edasi  iPodi stiilis laud

Metallist torud&nbsp- moodsa stiili mööbli märk.

Looduslikud materjalid. Pehme mööbli avatud raamid on sageli rotangist kootud ( muidu- rotangist ) harvemini- banaanileht, mererohi. Looduslik materjal on nii tugev, et mõnel juhul ei ole vaja seda sisemiselt metalliga tugevdada.

Rotangist diivanid ja tugitoolid ei ole valmistatud mitte ainult Kagu-Aasia käsitööliste poolt, vaid ka Euroopa mööblifirmade poolt ( Bonaccina Pierantonio, Gervasoni, Rotangist puit ja muud. ). Paljud ostjad nimetavad punutud diivanit "aia diivaniks", Kuigi just murul, ei ole loodusliku punutud mööbli kasutamine soovitatav. Asjaolu, et varred ja viinapuud kuivavad äärmuslike temperatuuride ja päikesekiirguse tõttu, nii et nende koht- katuseterrassi all või talveaias.

Paju diivanil on palju variante.

Sünteetilised materjalid. Sageli on pehme mööbli raamid valmistatud vastupidavast ABS-plastist, mõnikord kasutatakse ka pleksiklaasi. Tõsi, viimane on võetud pigem ebatavalise disaini kui praktilisuse huvides.

Kuid daša diivanite ja toolide jaoks on plastist raam oluline: see on sünteetilised polümeerid, mis taluvad kõiki ilmastikutingimusi, säilitades pikka aega mööbli atraktiivse välimuse.

Plastist raamitud diivanid ja tugitoolid on sageli kasutatavad mitte ainult kodus, vaid ka õues: aiamööbliks.


Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: