Kuidas Chestnut lõigata?

Kastan eristatakse esteetiliselt meeldiv välimus ja suurepäraselt tooni avatud piirkonnad oma ilusate laialt levinud lehtede tõttu. Lisaks sellele puu on populaarne selle kasulike puuviljade tõttu ja võib puhastada õhu oma kahjulike lisandite eest. Aga kasvades selle oma krundi, peate teadma selle liigi sisu tingimusi, samuti selle dekoratiivkultuuri kasvu eeskirju ja tingimustest.

Kuidas lõigata kastan?

Pügamine

Nii noored kui ka täiskasvanud kastanid vajavad perioodilist korrastamist. Selle jaoks on mitu põhjust.

 • Kõigepealt on taimede tervise säilitamiseks vaja harude lõikamine. See on eriti oluline kastanite jaoks, kes on jõudnud kasvavate etappideni. Kahjuks puu on haavatav erinevat tüüpi kahjurite ja haiguste. Need on varikatus lehestik, vars, juure- ja muud putukad, mutid ja röövikud, vaid ka igasuguseid mädade sorte, spotteness ja nekroosi. Sel põhjusel hoolikat hoolivat puu ja selle õigeaegne korrastamine, kus haigete ja kuivade okste tuleb eemaldada ja hävitada, et vältida haiguse levitamist tervete osade kastan.
 • Noored seemikud peavad ka lõikama, kõrvaldades kasvuharu eemaldamise, mis on otse pagasiruumi ja puiduraami moodustamisega. Jäta reeglina kuni 7 suurt võrk. Selline menetlus aktiveerib kroonide lehtosa kasvu, muudab selle lopsaka ja leviku.
 • Pügamine on vajalik ja selle suuruse piiramiseks, mõned liigid 30 meetri kõrguseni. See on asjakohane, kui teil on vaja saada madal stripp, see tähendab, väike dekoratiivne puu. Nii et kastanid ei kasva enam üles, eemaldage mac. Seda teevad tootjad kaubanduslikel eesmärkidel, sealhulgas madalaimad filiaalid, mis raskendavad taime hoolduse ajal raske.
 • See peaks olema ka trimmitud õhukesed oksi kasvavad sees kroon ja sageli põhjustanud selle paksenemine, et eemaldada ebaühtlased kasvavad võrsed, mille tulemusena kastan näeb asümmeetriliselt.
Loe edasi  Chrysanteem "Antonov": KIRJELDUS JA SOOVITUSED Kultiveerimiseks

Kuidas lõigata kastan?

Muide, lõigatakse drastiliselt kastani, eriti Konsesky, soovimatu, sest sellepärast muutub selle kasvu protsess.

Sügav trimmimine võib kaasa tuua sellise funktsiooni täiendavate šahtide moodustumiseni, mis on puidu jaoks uncharacteristlik ja näib naeruväärset. Pealegi, Igasuguste kastanitega, millel on täielikud ümberlõikamise oksad, võivad nende kasvu aeglustada või peatada.

Kuidas lõigata kastan?

Kuidas lõigata kastan?

Ajastus

Kastani korrastamise aeg määratakse selle seadme vanuse alusel.

 • Noorte aastaaastane seemikud saab suvel lõigata, kui tema kõrval oksad on kasvanud 20-30 cm. Nad peavad vähendama poole. Külgmised ülemine võrsed lahkuvad tavaliselt.
 • Järgmisel kevadel juba lühendada oksad on täielikult lõigatud, rõngas, see tähendab, pärast seda protseduuri ei ole iseloomuliku sissevoolu aluse harude. See sündmus läbib igal aastal võimaldab meil õigesti moodustada õled ja saavutada teatud taime kõrguse. Pärast seda jääb 4-5 skeleti külgharu.
 • Kui puu on 2-3-aastane, siis võra ümberlõikamine viiakse läbi sügise perioodi lõpus, pärast lehtede langemist või detsembris, kuid piisavalt sooja ilmaga. Frost kõrvaldab selle protseduuri ja see kantakse kevadele. Sanitaar-trimm hõlmab külgvõrkude täielikku eemaldamist.

Täiustajad täiskasvanud puud ei vaja selliseid meetmeid, peamine asi on eemaldada kahjustatud, kuivvõrgus, et tühjendada tüve lõigata õhuke oksi ja puhastada pagasiruumi neist. Seda tehakse suvel.

Kuidas lõigata kastan?

Samm-sammult juhised

Selleks, et kasvatada betooni kõrguse kaunist puu ja vältida probleeme oma tervisega, peab kastanimendama. Parem on eemaldada kõik oksad, mis võivad põhjustada edasisi probleeme. Siiski on vaja seda teha õigesti.

 • Pole tähtis, kevadel, suve või sügisel hoovis, proovige taime kärpida kuivas ilmaga. Vihma ajal toimuv sündmus võib põhjustada asjaolu, et puu haigestub. Veelgi enam, vihmavesi, mis langes osade osadeks, suudab nakkuse tuua, sest praegu on kastan eriti haavatav.
 • Et hoolikalt lõigata ekstra oksad ja mitte vigastada puu, kasutage puhta desinfitseeritud tööriistad – chinkores, secatiurs ja saed, sõltuvalt võrsete suurusest.
Loe edasi  Air kuivatid basseini jaoks: Mis juhtub ja kuidas valida?

Kuidas lõigata kastan?

Lõika kevadises skeemil langeb alla järgmistele:

 • On 1/4, ülemine võrsed lõigatakse;
 • Alates eelmisest aastast jäänud külgvangid ei järgi;
 • On vaja lahkuda vähemalt 5 kasvuosa haru;
 • Noorte taimede tugevaimate, paksude karkassi oksad on võimatu puudutada, vastasel juhul ei lähe nad majanduskasvule;
 • Iga viilu töödeldakse aiakatla või õli värvi kastanite haavade kiire paranemise jaoks.

Optimaalne puitpakk on umbes 2-3 meetrit, see on oluline, sest kastanite keermestatud niidid näevad ilusad ja korralikult. Aga Selleks peate peamiseks põgenemiseks üsna pikka aega hoolitsema, kust moodustub pagasiruum.

Noored kastanid, mis ei mõjuta ümberlõikamist, näevad välja nagu põõsad, mistõttu on soovitav teha tehase mittevajalikud osad. Eriti kui puud kasutatakse riigi territooriumi maastikukujunduse jaoks.

Kuidas lõigata kastan?

Kogenud aednikud nõustavad ka kärpimist kohe, niipea kui taimse keha defektid või haigused avastatakse muidugi kuiva päeva jooksul.

  Niisiis, me leidsime välja, et saate lõigata kastani ja vajate. See võimaldab teil säilitada oma dekoratiivsed välimus ja vajalikud mõõtmed. Taime kõrgus sel juhul sõltub täielikult pädevatest hooldustest ja iga-aastastest laoside lühendamisest. Seetõttu on iga eramaja või suvila omanik sõna otseses mõttes võimalus luua selle silmapaistva ja kasuliku puidu soovitud välimus ja kuju.

  Kuidas hoolitseda kastani eest, vaata järgmist.

  Hinnake artiklit
  ( Reitinguid pole veel )
  Lisage kommentaare

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: