Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Ostes elektripliit, mis tahes perenaine peab tingimata meeles ja võimalusi lisada oma komplekti ja selle energiatarbimist. Täna on iga kodumasinate puhul elektrienergia koguse määramine, mida tarbib ühe või teise seadmega ja elektripliidid ei ole erand.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Plaadi sorte

Selliste näitajate klassifitseeritud elektrilised ahjud:

 • tööpiirkondade materjal (malm, spiraal või klaas keraamika);
 • reguleerimismeetod (sensoorne või mehaaniline);
 • Toitlustus (1-faas või 3-faas).

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Eraldi, saate kaaluda induktsiooni meetodi plaate. Selline elektripliit kasutab uuenduslikku tehnoloogiat – see soojendab termoelemendi materjali ja roogade põhja ja temperatuur liigub põleti töökohale. Sellised elektripliidid on võimsamad kui klassikalised, nad on kallimad, kuid nõuetekohase ja pädeva tegevuse korral on suurte elektrienergia majanduse tõsine võimalus, nagu:

 1. Ahi kuumutatakse kiiresti;
 2. Küte automaatselt lahti, kui roogasid eemaldatakse põleti;
 3. Soojuskadu kõrvaldamiseks saate kasutada roogasid.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Standardse võimsuse näitajad

Elektripliidi ostmine võtab pädev Mistress alati arvesse oma tehnilisi omadusi, eelkõige energiatarbimise ja võimsuse taset, mis on selle peamine omadus. See mõjutab majade tarbitava elektrienergia maksmist. Pliidi võimsuse põhjal peate arvestama oma õige ühenduse omadusi, st vastavad juhtmed, automaatsed, pistikupesad ja nii edasi.

Mõnikord ei ole toiduvalmistamise pind dokumentatsioonis andmeid koguvõimsuse kohta ja see peab arvutama selle arvu kütteelementide arvu alusel. Pliidil võib olla nii 2 kui ka neli põleti. Sellisel juhul on nende välimuse tõttu kokku võetud kõigi põletide suutlikkus:

 • Konfork 14,5 sentimeetri võimsusega 1,0 kW;
 • Konfork 18 sentimeetrit – 1,5 kW;
 • 20 sentimeetri põletil on võimsus 2,0 kW.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Tuleb meeles pidada, et mitte ainult kütteelemendid on elektrienergia tarbijad, Teised elektriseadmed, mis on nende ligikaudne võimsus, võib esineda:

 • Ahju põhjad tarbivad ka elektrit – iga 1 kW;
 • Ülemine tanes – 0.8 W igaüks;
 • TENI süsteemi grill – 1,5 W;
 • Ahju valgustusseadmed – umbes 20-22 W;
 • MOTOR GRILL SYSTEM – 5-7 W;
 • Elektriline süüde süsteem – 2 W.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Selline ligikaudne elektrisüsteemide koosseisus kaasaegsetes elektrisüsteemides. Kõigi mudelite jaoks saate lisada mittesektorile, kuid elektrienergia tarbiva ventilatsioonisüsteemi, sülitada mootori, mitmesuguseid elektrofonforaad, veekatla jms, kui need on kättesaadavad, on vaja lisada need elektrienergia tarbijate loetellu.

Loe edasi  Fornelli tuulekapid: populaarsed mudelid ja nende funktsioonid

Elektrienergia võimsuse omadused vastavad järgmistele väärtustele:

 • Kasutatud tüüp (klassikaline või induktsioon);
 • liikuvus (statsionaarne ahi, töölaud või seljas);
 • kogus (1-4 põleti);
 • Kasutatud riistvara tüüp (malm, püroraamika või torukujuline elektriküte element);
 • Ahi (söömine / ei ja selle disain).

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Mis puudutab induktsioonplaatide puhul, on need seotud ka elektriliste ahjudega, neil on lihtsalt teine ​​küttetehnoloogia elektromagnetilise vooluga, mis esineb rullides. See meetod on kõige ökonoomsem, see on väga säästev elektrienergia. Seda seetõttu, et iga põleti jaoks on paigaldatud toiteregulaator ja näiteks, kui põleti läbimõõt on 15 cm ja selle maksimaalne 1,5 kW, ei ole vaja seda pidevalt kasutada – saate kasutada erinevaid temperatuuri režiime.

Reeglina piisab selleks, et kasutada induktsioonpõleti poolvõimsust, mis on võrdne tavalise plaadi täisvõimsusega lühikese kuumutamise ajal. Samuti tööpindade induktsiooni elektrilised ahjud klaas-keraamilised, nad ei kuumuta, seetõttu ei lähe see ekstra elektrienergia.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Kuidas see mõjutab tööd ja energiatarbimist?

Kui palju elektrienergiat võtab elektripliit, sõltub kõigepealt selle tüübist: see võib olla klassikaline või induktsioon. Teiseks mõjutab see ahju integreeritud funktsioonide arvu ja lõpuks selle kasutatavate kütteelementide tüüp.

Elektrienergia tarbimise arvutamiseks on vaja kahte kogust: kütteelementide võimsus ja nende töö kestus.

Klassikalised elektrilised ahjud, mis kasutavad tavaliste oad (torukujuliste elektriliste kütteseadmete), näiteks võimsusega 1 kW pool tundi tarbib elektrit 1 kW x 30 minutit = 300 kW * h. Teades, et KW * H hinnad erinevates Vene piirkondades erinevad, saate võtta keskmise maksumuse 4 rubla. See tähendab, et see osutub 0,5 kW * h x 4 rubla. = 2 rubla. See on kvartali toimimise hind veerand tunni jooksul.

Testimine Saate teada saada ka induktsioonielektri ahju tarbitud elektrienergia arvu: võttes näiteks kümme 1 kW võimsusega, veerand tunni jooksul sellise elektrienergiaga sama koguse klassikalisena, kuid Induktsioonplaatidel on suur eelis – nende efektiivsus 90%. See on nii suur tingitud asjaolust, et soojuse voolu leke puudub (peaaegu kõik on kasulik). See vähendab oluliselt elektripliidi toimimise kestust. Teine eelis on see, et põletid lahti ühendatakse automaatselt niipea, kui toite nendest eemaldatakse.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Mõned tootjad keskenduvad kombineeritud plaatide tootmisele, mis on kombineeritud nende konstruktsiooni konstruktsioonis Tanni kütmise meetodi korpuse konstruktsioonis. Selliste plaatide puhul tuleb võimsuse arvutamisel erilist tähelepanu pöörata tehnilisele dokumentatsioonile, kuna erinevate kütteelementide võimsus võib oluliselt erineda.

Loe edasi  Bar-laud köögilaud: valiku funktsioonid ja reeglid

Loomulikult on elektripliit üks korteri kõige abilisemaid tarbijaid. Tavaliselt sõltub selle energiatarbimine põletide arvust – võimul, mis tulevad 500 kuni 3500 W. Lihtsate arvutuste abil saate 500-3500 W elektrienergia tarbimise tunnis inimese kohta. Kogemus näitab seda 24 tunni jooksul kulutab keskastmele umbes 3 kW, mis kuu jaoks on kuni 30-31 kW. See väärtus võib siiski kasvada kuni 9 kW, kuid see on pliidi maksimaalne koormus, näiteks puhkusel.

Loomulikult on see väärtus ligikaudu ja sõltub mitte ainult koormusest, vaid ka mudelist, lisafunktsioonide tasandi olemasolu, elektritarbimise klassi.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Plaadi energiatarbimine sõltub oma omadustest nii palju, alates sellest, kuidas seda kasutatakse. Näpunäiteid saate tuua teavet säästmise viiside kohta.

 • Tavaliselt, Valikuliselt toiduvalmistamise ajal kasutage põleti maksimaalset taset. Piisab, et tuua pannide sisu keema, millele järgneb minimaalse temperatuuri taseme vähenemine. Igal juhul ei tööta tooted rohkem kui 100 ° C juures ja pidevalt esiletõstetud keevanergia toob kaasa asjaolu, et vedelik aurustub pidevalt. Pakutud kogemustega, on tõestatud, et antud juhul peab ta maksma täiendava 500-600 W elekter iga liiteli liitri jaoks (kui pannipott on avatud).
 • See toit, mis vajab pikka ettevalmistust, on soovitav valmistada ette väikese läbimõõduga põleti minimaalse elektrienergia tarbimise taset. Üldiselt aitab selle nõuande kasutamine säästa tohutut raha. Sel põhjusel on täna peaaegu iga elektripliidi mäe varustatud spetsiaalse temperatuuri regulaatoriga, mis võimaldab vähendada elektrienergiakulusid 1/5. Suurel määral viitab see nn hülsiregulaatoritele, mis võimaldavad teil kütteelementide võimsustaset tõsta / vähendada 5% -lt maksimaalselt. On ka plaate, kus sisseehitatud seadmed reguleerib automaatselt energiataset sõltuvalt sellest, kui palju roogade põhja kuumutatakse põleti.
 • Elektripliidi kasutamine on soovitatav kasutada Eritoidud, millel on paks põhja, kiltkivi külgneva tööpinnaga. See parandab soojusülekande toitudele.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Soovitatav kasutada roogasid, mille põhja läbimõõt on kas veidi ületab elektripliidi kuumutusseadme läbimõõdu. Praktika näitab, et see säästab kuni 1/5 kulutatud elektrienergia.

Energiatarbimise klassid

Selle konkurentsivõime on oluline mis tahes tootja jaoks ja võimalus väljastada seadmeid, mis tarbivad vähem elektrit, see on selle jaoks väga oluline. Sellest tulenevalt võeti kasutusele 7 klassi, tähistades elektrienergia imendumist. Neile tutvustas A-st tähestikuline tähis. Praeguseks saate kohtuda “alaklassidega” nagu A ++ või +++, mis näitab, et nende parameetrid ületavad teatud kategooriate plaate.

Loe edasi  Paigaldamine BOSCH nõudepesumasinad

Energiatarve klass võib mõjutada elektrienergia tarbimise kogust, kui määratud temperatuur saavutatakse. Suurim tarbimine, muidugi kulutatakse ahju kaasamisel. See nõuab selle osa paremat soojusisolatsiooni, et vähendada soojuskadu ja selle tulemusena elektrienergia majandust.

Plaadi energiatõhususe hoidmine, ainult elektrienergia võetakse arvesse, et plaat veedab temperatuuri teatud tasemeni. Samal ajal kasutage järgmisi tegureid:

 • Kasulik ahi;
 • Küte tehnika;
 • isolatsiooni tõhusus;
 • võime vähendada soojuskadu;
 • Töötingimused ja nii edasi.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Kasulikku mahtu määratakse kolme tüüpi elektriahjudega:

 • Väikeväärtus – 12-35 liitrit;
 • Keskmine väärtus on 35-65 liitrit;
 • Suur väärtus – 65 liitrit ja rohkem.

Energiatarbimise klassid sõltuvad ahju mahust.

Väike elektriahi (energiatarbimine väljendatakse KW-s):

 • A – alla 0,60;
 • B – 0,60 kuni 0,80;
 • C – 0,80 kuni 1,00;
 • D – 1,00 kuni 1,20;
 • E – 1,20 kuni 1,40;
 • F – 1,40 kuni 1,60-ni;
 • G – rohkem kui 1,60.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Keskmine elektriahi:

 • A – alla 0,80;
 • B – 0,80 kuni 1,0-ni;
 • C – 1,0 kuni 1,20;
 • D – 1,20 kuni 1,40;
 • E – 1,40 kuni 1,60;
 • F – 1,60 kuni 1,80-ni;
 • G – rohkem kui 1,80.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Suur elektriline ahi:

 • A – alla 1,00;
 • B – 1,00 kuni 1,20;
 • C – 1,20 kuni 1,40;
 • D – 1,40 kuni 1,60-ni;
 • E – 1,6 kuni 1,80;
 • F – 1,80 kuni 2,00-ni;
 • G – rohkem kui 2.00.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Slaadi energiatõhusus on märgitud sildil, mis sisaldab järgmist:

 • Ettevõtte nimi plaadi tootmine;
 • energiatõhususe klass;
 • Elektriline tarbimine;
 • aasta tarbitava elektrienergia arv;
 • Ahju tüüp ja suurus.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Võrguühendus

Kui plaat on köögis paigaldatud, on väga oluline oma maksimaalse võimsuse ja redigeerimisreeglite järgimise arvestamiseks arvesse võtta. Täiuslik, kui ahju jaoks kasutatakse eraldi spetsiaalset ühendavat liini. Elektriliste ahjude paigaldamisel peate olema kättesaadavad:

 1. Toite väljalaskeava 32 a;
 2. sissejuhatav automaatne rühm vähemalt 32 a;
 3. Kolmekorruseline vasktraat kahekordse isolatsiooni minimaalse ristlõikega 4 kV. mm;
 4. Uzo vähemalt 32 a.

Mingil juhul ei saa mingil juhul kokku kuumeneda kontaktid, sel põhjusel, paigaldamise iga komponendi tehakse kvalitatiivselt, kooskõlas kõigi ohutusnõuetele.

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Elektripliit ja elektrienergia tarbimine

Umbes, kui palju elektripliit tarbib, vaadake järgmist videot.

Hinnake artiklit
( 1 assessment, average 1 from 5 )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: