MittiCool öko-külmik töötab ilma elektrita

India leiutaja Mansukhbhai Prajapati leiutab savikülmiku.

Toidu värskena hoidmist kuumuses aitab muidugi tavaline külmkapp. Aga elektrikatkestuse korral tuleb MittiCool kasuks. See keskkonnasõbralik masin töötab üldse ilma energiata ja ei reosta keskkonda. Toitu jahutatakse aurustumise põhimõttel. Külmkapp on valmistatud spetsiaalsest poorsest savist ja sellel on kaks kambrit. Ülemine kamber täidetakse veega, mis järk-järgult imbub alumisse kambrisse. See jahutab savi, aurustudes.

Temperatuur külmkapis on 8 °C madalam kui välistemperatuur. Piisab köögiviljade, puuviljade ja isegi piimatoodete värskena hoidmiseks peaaegu nädal aega. Vaja on vaid aeg-ajalt värsket vett lisada.

Ökokülmiku leiutas India leiutaja Mansukhbhai Prajapati ( Mansukhbhai Prajapati ). Populaarne India kaugetes külades, aga ka Keenias ja Araabia Ühendemiraatides. Külmiku ainsad puudused on selle suhteliselt suur kaal ja ooteaeg enne tarnimist – üks seade valmistatakse käsitsi 10 päeva jooksul.

Loe edasi  Milliseid külmkappe Eestilased valivad
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: