Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Läbipaistev katus varikatuse jaoks – suurepärane alternatiiv klassikalisele tahkele kattele, mis ei lase päikesekiirte. Mis sellega on kerge lahendada valguse puuduse probleemi, teha originaalsus disaini arhitektuuris. Materjalid ja katusehooldusvahendeid tuleks käsitleda üksikasjalikumalt, sest läbipaistva kiltkivide ja plastist lehtede katus erinevad oluliselt polükarbonaadist.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Iseärasused

Katusekatte läbipaistva materjali, mis võimaldab teil saada naturaalse valgustuse suurel alal, on ka erinevad ja disainer funktsioone. Selle arhitektuur võib olla nii lihtne, üksik või kahekordne ja keerulisem, mida iseloomustab moodulite suurendatud arv. Katuse valiku valik sõltub ka paljudest teguritest. Näiteks materjali läbipaistvuse ja tekstuuri kohta, disaini hooajalisus.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Omaduste hulgas, mida selline katus on canopy jaoks, saab vaba ruumi visuaalse suurenemise eristada. See on nõudlik kaubandussfääris: kohvikutes, restoranides, basseinides, samuti teistes avatud objektides. Elamute konstruktsioonis on sarnased arhitektuuri elemendid kõige sagedamini talveaiate, suvemaa, terrasside kujundamisel autode parkimiskohtade kujundamisel.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Lisaks on sellised varikatused taluloomade nurkades, laste mänguväljakute ja suvekööki üle.

Kõrge läbipaistvusega materjalide eripära sisaldavad nende kaitsekatte. See aitab kajastada kahjulikku UV-kiirgust, kuid aja jooksul on see võime oluliselt vähenenud.

Omadused on paigaldamisel. Selle katusematerjali pinnal on võimatu kõndida – polümeerseid materjale sellele ei sobi absoluutselt. Sellepärast viiakse stiili tavaliselt läbi metsade kujundamisega. See ei ole väga mugav, kuid see võimaldab teil kaitsta läbipaistvat plastist lõhenemist. Valgustusmaterjalide ühendused põhjalikult tihendavad, nagu kõik teised paigalduspiirkonnad.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Materjalid

Läbipaistevad materjalid originaalsete autode disaini loomiseks peavad vastama mitmetele nõuetele. See hõlmab vigastusi ja võimet taluda suuri koormusi. Katus paigaldatakse püsivalt varikatusele, tuleb kohandada sademete ja muude operatiivteguritega.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Seetõttu on algusest peale parem valida seda tüüpi materjali, mis kindlasti vastab märgitud nõuetele.

  • Akrüülklaas. See plastik on tuntud ka pleksiklaasi ja pleksiklaasi nimede all. See on vastupidav, hästi paindub. Sellest saate teha radiaalse tüübi katuse. Lisaks kaalub see materjal vähe, on hea läbipaistvus (selle kergekindlus jõuab 90% ni). Ja materjal on ilma klassikalise klaasi miinused – ebakindlus, massilisus, lihtne üle kanda pikaajalise töö välitingimustes.
Loe edasi  Kasvuhoone segisti: valmistamismeetodid

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

  • Polükarbonaat. Selle materjali monoliitsete alamliikide läbipaistvaid lehtesid peetakse vandaaliks ja rakulised on mõeldud valgusstruktuuride loomiseks. Täielik läbipaistvus, mida nad ei anna, vaid tagavad privaatsuse ja ülekuumenemise kaitse. Eriti huvitav, kui varisetud polükarbonaadi varikatus slatelehtede või katuseprofiili kujul. See on värvitud ja täiesti läbipaistev, erinevate kõrguste ja väljaulatuvate vormide abil eristatakse suurema jäikuse ja heade kandjate võimete abil.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

  • Läbipaistev kiltkivi. See on valmistatud PVC-st, vinüülrühmast, mis sarnaneb vormi ja suurusega eurosiitritooliga. Hea võimalus varikatuse jaoks, kus ei ole kindlat läbipaistvat kattekihi, vaid ainult eraldi lisad. Selline disainerlahendus tundub stiilne, väldib töötamise ajal märkimisväärset soojuküte, mis on eriti oluline, kui ohutu mänguala või parkla on varustatud sõidukiga.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

  • Triplex. Eri tüüpi kaitseklaas, mis on valmistatud tavapärasest (silikaat) materjalist või monoliitilisest polükarbonaadist. See koosneb vahetult 3 kihist, mis pakuvad kõrget disaini tugevust. Sellise kate puhul võib varikatus isegi langeda selle jaoks raske kirje ilma nähtavate kahjustusteta. Aga Triplex teed, oluliselt raskemad kui teised materjalid kuulub kategooria spetsiaalne katted.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

  • Polüester tugevdatud. Sõltuvalt paksusest on rullitud ja leht, on polüesterpõhine klaaskiud. See on keskkonnasõbralik, paigaldamise mugav on saadaval kasutamiseks. Selline kate on lihtne paigaldada peaaegu igale varikatusele, olgu see siis lihtne disain või keeruline kompleks, millel on reguleerimisala (näiteks kaare).

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Need on põhimaterjalid, mida peetakse katvuseks. Nende võrdlemine omavahel, tasub märkida taskukohase hinnaga rakulist polükarbonaadi ja tugevdatud polüester – nende näitajate puhul on materjalid paljude analoogide ees.

Mis puutub kasutusiga, on siin juhtpositsioonil rohkem praktilisi lahendusi. Sellisel juhul tasub kaaluda läbipaistvat kiltkivi ja profiili monoliitilist polükarbonaati.

Näpunäiteid hoolitsemiseks

Kui valite läbipaistva katusekatte oma puhtuse saamiseks, on vaja eriti hoolikalt jälgida.

Loe edasi  Kuidas ehitada suletud arborid baarist ja muudest materjalidest?

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Selliste struktuuride omanike regulaarselt võetud meetmete hulgas saab eristada mitmeid punkte.

  • Mehaaniline puhastus. See hõlmab: kuivade lehtede, oksade ja muude prügi eemaldamist, puhastades saasteainete pinda, mis ei nõua niiskuse kasutamist, eriliste luude või MQVABRi abil. Talvel, kui lume sõltumatu lähenemisviis ei ole varikatuse arhitektuuriliste omaduste tõttu võimatu, peab see ülesanne ka võtma.
  • Märgpuhastus. See toimub vähemalt 1 kord 6 kuu jooksul. Sisaldab veevoolu rõhu all surve all spetsiaalse vooliku või pesemise käsitsi metsade või anksoor trepp. Sellisel juhul eemaldatakse lindude ja loomade pesakond, tolmu ja muu saasteainete jäljed. Vajadusel saate kasutada ühilduvaid pesuvahendeid.
  • Hooajaline hooldus. See viiakse läbi kevadel pärast lumekatet. Protsessis eemaldamine saasteainete sees ja väljaspool. Parem on kasutada spetsiaalseid klaasipuhastid ja mop teleskoopkäepidemel. Poropolooni pihustid pesta vaikselt, kuid tõhusalt. Enamiku plastitüüpide puhastamiseks sobivad ainult pehmed pesuvahendid roogade pesemiseks.

Läbipaistev katus varikatuse jaoks

Kõigi nende tööde korrapärase teostamisega on võimalik säilitada puhtusaste, katusekatte struktuuri esteetika, samuti laiendada selle kasutusiga.

Läbipaistva katuse kohta varikatuse väljanägemiseks.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: