Kuidas terast karastatakse

Tehase poe valgus – Euroopa parimatele majadele. Legendaarne GRAS-lamp on nüüd Eestil.

Tööstuslike rakenduste jaoks mõeldud valgustid GRAS terasvalgustid olid mõeldud tööpinkide ja tööpinkide valgustamiseks. Kuid temast sai tõeline 20. sajandi disainiikoon. Sarja töötas 1920ndate alguses välja insener Bernard Gras ( Bernard Gras ). Esimesed lambid, millel olid liigendliigendid, ilma kruvide ja keevituseta, tekitasid sensatsiooni. Ja asus korterites, stuudiotes, büroodes kõige arenenumate arhitektide, disainerite, kunstnike ja skulptorite juures. Le Corbusier ( Le Corbusier ) Eileen Gray ( Eileen Gray ) Pierre Jeanneret ( Pierre Jeanneret ) ja teised kasutasid neid oma projektides.

Hiljuti on kollektsiooni lisatud neli uut mudelit ja kaks värvi. Õli- ja joonestuspaberi värvid tuletavad meelde sarja algupära.
2012. aastal anti GRAS-lampidele Prantsuse riikliku toote märgis. Ja alates selle aasta detsembrist on kõik GRASi valgustid saadaval Tallinn ja Peterburi müügisaalides.

Pildil: Le Corbusier oma Pariisi kontoris ( 1942. ). GRAS lamp #201.

Pildil: Pierre Jeanneret Le Corbusier' kontoris ( 1934. ).

Pildil: Eileen Grey töötuba. GRASi lamp nr 202 puidust alusega on spetsiaalselt projekteeritud arhitektide jaoks.

Kunstnik ja skulptor Henri Matisse ( Henri Matisse ) Nizzas ( 1950. aastal. ). GRAS lamp #201.

Loe edasi  Flos annab tehnilist valgust
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Comments: 1
  1. Erki

    Kas keegi saaks selgitada, kuidas teras karastatakse? Ma olen alati olnud uudishimulik selle protsessi kohta ja tahaksin teada rohkem sellest, kuidas teras muutub tugevaks ja vastupidavaks. Kas see hõlmab kuumutamist või jahutamist? Kas on erinevaid meetodeid, mida kasutatakse erinevat tüüpi terase puhul? Oleksin tänulik selgituse eest!

    Vasta
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: