Ilja Kortšagin ja Anton Petrov sellest, kes on tähtsam – kas arhitekt või disainer?

Kumb oli kõigepealt – disain või arhitektuur, vorm või sisu?? Ilja Korchagin ja Anton Petrov, arhitektuuribüroo ODS-lab juhid, räägivad erinevatest lähenemisviisidest täiusliku ruumi unistuse saavutamiseks.

Disainist. ..: Õige on lasta spetsialistidel – st inimesed, kes teevad tööd hästi ja ilusti. See säästab aega, energiat ja närve. Siin on disaineri teenused on eelkõige kliendi võimaluste optimeerimine.

Peamine asi. ..Sa pead olema võimeline ennast muutma, sa pead mõistma, mis on oluline idee. Sest kui te mõtlete struktuuride, sammaste, lagede, betooni või tellisega, siis jõuate tagasi kastidesse ja lihtsatesse, ebameeldivatesse vormidesse. Disain – on emotsioon, mõte. Kui see on interjööris, on selles mugav olla.

Stereotüüpide kohta. ..Arhitektuuriinstituudis on põhimõte, mida edendatakse: üldisest eraisikutele, suurtest vormidest- väikestele. Nii et kui te kujundate suure vormi, siis kujundate ka väikese vormi. Ma ei nõustu sellega. Üldisest konkreetsele on täis üleliigseid objekte ja üleliigseid mahtusid, mida tuleb täita, et see "hästi välja näeks". Vorm on olemas, kuid loogika on otsustamata. Disain põhineb ideel. Kui hakkate välja töötama spetsiifikat.. inimeste liikumise loogika hoones, selle asukoha nüansid, maastik jne.. — Sa tõmbad järk-järgult iga niidi oma plaani juurde ja siis bam- oli projekt. Loogika määratleb kujundeid, mahtusid, midagi ei ole üleliigset.

Arhitektidest. ..Disainer mõtleb piltides, värvides, tekstuurides ja valguses. Kõik need tööriistad tema peas. Arhitekti meetodid selles osas on kuivemad ja rangemad. Ei ole sellist elavust ja väljendusrikkust, see on rohkem keskendunud pädevale konstruktsioonile, paigutusele- Et projekteerida interjöör, vältida suuri erinevusi laes, isoleerida ruum, kujundada kõik korralikult. Kuigi tegelikult, kui sa elad seal, on kõike huvitav teha.


Loe kogu intervjuu aadressil

Loe edasi  Kärcher teeb puhastamise lihtsaks
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: