Arhitektid hommikusöögil Rehau’ga juba üheksandat korda

Üheksas arhitektuurihommikusöök "Maastikuarhitektuur kui elukvaliteedi näitaja" toimus 28. aprillil Museoni kunstipargis.

Üritus tõi kokku valdkonna juhtivad eksperdid, sealhulgas Evgenia Mikhailova, arhitektuurse keskkonna kujundaja ja AZON arhitektuurigrupi partner Azat Khasanov, Ilya Mochalov & Partnerite väliskommunikatsiooni juht, Ilya Mochalov & Partnerid Eleonora Ivanova, maastikuarhitektid Elena Kicha ja Natalia Filippova. Rehau poolel osalesid Ida-Euroopa müügi- ja turundusdirektor Andrei Beloedov ja turundustoe osakonna "Furniture Components" tootejuht Andrei Kuts, ja Tobias Müller, kes lendas Austriast Tallinnsse tööreisile.

Ekspertide sõnul annab meie riigis maastikuarhitektuur sageli teed maastikukujundusele, mis on olemas ainult "aia taga" ja ei puutu enam kokku linnaarhitektuurse ansambliga. Tegelikult töötavad inimesed maastikuga ainult väikese privaatse ruumi piires.

Tobias Müller ütles Euroopa kultuuri esindajana, et suurem tähelepanu ehitatud keskkonna kujundamisele on üks märk inimeste teadvuse muutumisest ja mugavustsooni laiendamisest. Lisaks sellele aitab eraruumi korraldus ise kaasa elukvaliteedi parandamisele.

Evgenia Mikhailova ütles, et Museon Park – ainus koht Eestil, kus on arvestatud kõiki piirkonna kriteeriume ja kus on olemas külastajate tegelike vajaduste põhjal välja töötatud üldkontseptsioon. Ka arhitektuurse keskkonna kujundaja leiab, et "Museoni" edu on väga oluline Tallinn Zaryadye parki võib varsti korrata, ehitatakse 2006. aastal lammutatud hotelli Russia asemele. Osalejate sõnul võiks selliseid näiteid olla rohkem, kui föderaalsel tasandil nihutataks rõhk haljasaladelt maastikuarhitektuurile.

Loe edasi  Riiklik küsimus: mis jäi meelde Maison&Objet 2015. aasta sügissessiooni puhul?
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: