Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Eksootiliste taimede fännid on tuntud troopilise taimestiku termilise armastav esindaja – Pakhistakhis. Vene laiuskannetes tuli see lill paarimat sajandit tagasi Mehhikost, Lõuna-Ameerikast ja India territooriumidest, kus ta kasvab looduses. See mitmeaastane armastab soojust ja niiskust – oma kodumaal kasvab ta kahe meetri bushi kujul. Sooja kliimaga territooriumidel istutatakse Pakhistakhis linnade tänavatele haljastus ja me võtame selle kasvamiseks kasvuhoone või toatehase kujul.

Pakhistakhis on hinnatud oma dekoratiivse liikide jaoks – taime õitsemise ajal on ebatavalise kuju lilled, mis sarnaneb mahuruumi sparsile. Sellise õisiku värv on helekollane või punane. Sageli saate täita selliseid nimesid Pakhistakhis, nagu “Golden Ear” või “Golden Shrimp”.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Iseärasused

Pahistakhis magamistuba lill kuulub acanthous’i perekonnale, mis on kahepoolsed taimed ja kasvavad troopilises märgmetsa piirkonnas. See kiiresti kasvav põõsas on võimeline jõudma 60 sentimeetri kõrguseni meetrile. Täiskasvanud evergreen pakhistakhis puusõus, lehtplaat kasvab 13-sentimeetri väärtuseni ja kujul terava pikliku ovaalse kuju. Lehtede värv on rikas tumeroheline, mitu majutust on selgelt väljendatud lehel, tänu, millele on loodud tekstuuri mulje.

Blossom Pakhistakhis algab juba varakevade perioodil ja pidevalt sügisel jätkuvalt jätkuvalt. Kollane õisikute õisikute accoStous struktuuri jõuab 15-sentimeetri suurus, see on parandatud ja areneb ainult otstes võrsed. Õisikute kohta on väikesed valged lilled – nad võivad olla kuni 5 sentimeetrit pikad, kuid see on väga kiiresti langenud, nii et lille peamine dekoratiivne atraktiivsus on just kollase kujuga atraktiivsus, mis palun silma pikka aega. Rikkaliku õitsemise mitmeaastane pant on hea valgustus ja piisav jootmine. Kuumadel päevadel peab Pakhistakhis pihustama. Otsese päikesevalguse mõjul võib taim teha taime, kuid kui see on õigeaegselt ümber korraldada teda varjus ja valage see hästi, siis ta kordab elu uuesti.

Evergreen Plant on mürgine, nii et sellega töötades tuleb järgida vajalikke ettevaatusabinõusid. Eksperdid hoiatavad, et isegi kui sa lihtsalt puudutasid taimset käega, peaksite neid kohe pesema seebiga. Hoolimata lille ilu, tuleb taim hoida väljaspool laste ja lemmikloomade juurdepääsuala.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Sordid

Praegu on bioloogid teada vähemalt 12 sordist Pakhistakhis, kuid ainult kaks neist on kodustatud vormid – see on ühine kollane klass ja üsna harva leitud punane hinne.

Kollane sort pakhistakhis näeb välja nagu põõsas, mis kasvab kuni kõrgusemõõtur. Kõik võrsed taim ainult represh, ja kui lillede täiskasvanute, madalamad võrsed võidavad. Lehekülg kollase mannekeeni ovaalsete lehtedega terava otsaga, leheplaadi laius võib olla kuni 5 sentimeetrit ja pikkus 12-15 sentimeetrit. Õisikud on tiibi tüüpi naastööd, paberipuu ise on küllastunud kollane värvus ja väike valge mull lilled tulevad sellest välja.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Punase palgaaste Pakhistakhis vastab harva – see haruldane lill on erinevusi tema mehe. Nad on, et punane klass on võimsam põõsas, see võib kasvada kuni kaks meetrit ja hoida seda kodus üsna raske. Lisaks eristatakse taim ja vastavalt selle tüübile. See on sünni kuju ja roheline. Bractorist üsna suurel hulgal väikestes väikestes lilledes. Igal sellisel lillel on 4 pikliku kroonlehti.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Kinnipidamise tingimused

Kuna PAHISTAKHIS on troopiline taim, see vajab luua mugavaid tingimusi kasvatamiseks, võimalikult lähedal oma loomuliku loodusliku elupaiga. Tema hooldus kevadel suveajal on oluliselt erinev sügisel ja talvel. Kõige olulisemad kriteeriumid selle mitmeaastase põõsa elu on jootmise ja valgustuse. Spring-suveperioodil toimuvad tormi kasv ja õitsemine.

Oluline on meeles pidada, et sügise saabumisel pärast õitsemise lõppu läheb taim vaiksele faasile ja lakkab vajadust rikkalikute jootmise ja väetiste söötmise järele.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Temperatuur ja niiskus

Kevadel ja suvel luua soodsad tingimused majanduskasvu ja õitsemise pahistakhis vaja temperatuuri +20 kuni +25 kraadi. See troopiline elanik armastab tema ümber niisutatud õhu atmosfääri, nii et mitte ainult taim ise, vaid selle ümber õhk tuleb regulaarselt pihustada sooja veega ilma lisanditeta kloori. Kui teie korteri niiskus ei ole ilmselgelt piisav, aitab selle probleemi lahendada potti tootmine plaadiga, mis on niisutatud Cerazytiga. On vaja tagada, et salve vees ei sõita.

Loe edasi  Kõik õhus juured Orhidee

Sügis ja talvel, Pahistakhis vaja rahu, kui ta tunneb hästi temperatuuril +16 kuni +18 kraadi. Pihustage lille selle aja jooksul vajate ainult üks kord nädalas. Kuid keskküttega korterites on taimede optimaalsed rahuvalve tingimused tekitanud ja reeglina niisutajana on mõnevõrra rohkem.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Valgustus

Spring-suveperioodil vajab mitmeaastased päikesevalguse sissevool, kuid samal ajal peaks selle kiirguse olema hajutatud – liiga hele valgusjaam ei meeldi. Parim elupaik Pahistakhis on aken, mis tulevad põhja, läände või ida. Aga lõunanaknas on lill kuum, kui te seda kujundate meetmeid.

Sügise ja talve päikesevalguse tulekuga saab lill katastroofiliselt kõrvaldada. Te märkate seda oma riigi poolt – lehed ei ole nii rõõmsad ja heledad.

Et säilitada dekoratiivset tüüpi Duchistakhis ja anda talle hea tingimused talvitumise taim võib olla lubatud spetsiaalse Phytolamba. Sel juhul, teie mitmeaastane kaebus ülejäänud puhata, see võtab jõudu ja varakevadel aktiivselt siseneda kasvufaasi, et rahuldada rikkalik õis.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Kuidas hoolitseda?

Kasvav ja hooldus Pahistakhis kodus ei ole palju raskusi – isegi troopilise eksootilise algaja väljavalitu saab selle ülesandega toime tulla. Kasvatada täiskasvanud põõsast, noored pakhistakhis iga kevadel tuleks siirdada uueks potti, mis on 1-2 sentimeetrit rohkem kui endine. Samal ajal on soovitatav mulda täielikult uuendada ühekordselt üks kord ja parem – 3 aasta jooksul. Kõige soodsamat aega taimede töö tegemiseks peetakse märtsi keskpaikaks, kui taim on talvel puhanud ja valmis aktiivse kasvu juurde minema.

Pinnas troopiliste mitmeaastaste vajaduste jaoks lahti, see koosneb turbast, lehtede aeglustumisest, suurest jõest liiva ja rea. Ja varras vajadust võtta suurusjärgus rohkem kui kõik muud komponendid. Pahistakhis ei meeldi kõrged potid, optimaalne võimalus on, kui istutusvõimsuse sügavus ja laius on umbes sama suurusega. See ei tohiks koheselt noori taim suureks potiks – võimsuse suurendamine peaks toimuma järk-järgult, aasta-aastalt aasta-aastalt, ühtlaselt, kuidas juure lillede juurestik süsteem kasvab ja areneb.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Jootmine

Mis puudutab kastmise probleemi, siis on vaja teada, et taim on võrdselt halvasti talub nii savi kooma kuivatamist kui ka selle liigset lähenemist. Kastmiseks vesi peaks asuma, toatemperatuur. Kuuma hooajal on jootmine vajalik koheselt niipea, kui näete, et pinnase ülemine kiht väheneb. Talvel on niiskuse sagedus ja maht vähenenud – piisavalt järk-järgult vees, mida taim ei ole sagedamini 3 korda nädalas.

Kui sa nägid, et kaubaalus kogunes välja drenaažist niiskuse avamist – eemaldage see kohe, et kaitsta taimide haiguste ja rootisüsteemi mädandamiseks.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Podkord

Kevade saabumisega juba aprilli alguses algab kasvuperiood troopilistest pahistakhis. Sel ajal peab taim läbi aktiivse sööturi, mida tuleb regulaarselt korraldada kuni oktoobri alguseni. Lille saab korjata keeruliste mineraalide või orgaaniliste väetiste poolt. Nende rakenduse sagedus on üks kord iga 2 nädala järel. Taime tajub hästi tuntud kompleksid nagu “live tugevus”, “Agrikola”, “Bioton”, “Aquarin”, “Universal” ja teised.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Korrastamine

Selleks, et moodustada kaunilt välimusega kompaktne põõsa, vajab Pakhistakhis iga vedru. Kui ei ole taimse korrastamise all, siis ohustate venitatud võrsed ja aegunud allavoolu oksad, samas õitsev ei ole nii raske, ootuspäraselt ja lehtede arv lillega märgatavalt nukk. Nooremasites toimub esimene kärpimine, kui võrsed kasvavad maapinnast rohkem kui 10-15 sentimeetrit – Täpselt sellel kaugusel ja teil on vaja teha osa või pigistamise. Tulevikus on õige, kui te muutute iga kevade jaoks kõikide taimede võrsed, taganevad tippudest kaks paari lehtede paari (ja nägid neid). Selline meetod võimaldab saavutada bushi ilus kuju ja selle rikkalik õitsemine. Oluline on teada, et Pahistakhis on lilled moodustatud ainult noortele võrsed, samas kui taime õitseb ainult kolmandal eluaastal.

Pärast taim on talve lähemal, taim lõpetab õitsemisperioodi, peate oma traktidest lõikama – tehke seda kasvava paari lehega. Selline korrastamine aitab kaasa põõsa noorendamisele ja selle hargnevatele kevadel.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Reproduktsioon

Varem või hiljem, siis aeg tulevad, kui soovite korrutada või noorendada täiskasvanud põõsas oma mannekeeni. Tee see on lihtne, sest see multi-altari seemned või pistikud kasvavad. Paljundamine seemnete abil on üsna pikk ja tülikas, see on palju lihtsam täita selle protseduuri seiskumisega.

Loe edasi  MARTANTA Kahe värvus: kirjeldus, hooldus, paljundamine

Täiskasvanud taime terase saamiseks lõigatakse 10-15 sentimeetri pikkust tulistade tippude tippude. Peamine asi on see, et pistikutel on vähemalt kaks või isegi kolm paaripaigaga lehtedega. Maandumismaterjali vedru lõikamise korral on teil palju ja teil on vaja valida ainult kõige tugevamad ja elujõulised pistikud järgneva juurdumise jaoks.

Lõikatud värskeid nuppe töödeldakse Kornini lahusega – on vaja juurte kasvu stimuleerimiseks. Siis maandumismaterjali panna klaasi veega või kohe pannakse maapinnale. Pistikute istutamisel maapinnal peavad nad olema juurdunud ja selleks peavad Pahistakhis olema läbipaistev, luues seeläbi miniatuurne kasvuhoone. Kasvuhoone panna sooja ja hästi valgustatud koht. Kasvuhoone sees on taim soe ja niiske, kuigi see hakkab juur süsteemi kiire kasv. Igapäevane kasvuhoone mõne minuti jooksul peate eemaldama ja õhku seemikud.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Et suurendada lihvimisprotsessi, on võimalik pihustada kunstlike stimulantide, näiteks “eepiline” või “heteroacexin”.

Kui paned varre vette, on vaja tagada valguse ja õhutemperatuuri sissevoolu +20 kuni +22 kraadi ja seejärel ilmuvad tulevase seemnete juured 3 või isegi 4 nädala pärast. Siis taim võib juba julgelt potti istutada – kasvuhoone tingimused antud juhul ei ole vaja.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Haigused ja kahjurid

Kuuma ja märg troopika elanik – Pakhistakhis nõuab tähelepanu ja hooldust. Kuid isegi vaatamata tähelepanelikust lillehooldusest võivad mõned lille lilled oodata teatud raskusi. Niisiis, näiteks mõnikord juhtub see, et lill pärast siirdamist lahkub lehed. Asjatundlikud inimesed spetsialiseeritud foorumites usuvad, et selle põhjuseks ei pruugi mitte ainult valesti niisutatud taimed. On võimalik, et siirdamine sa tegid varakult, kui taim oli veel puhkeperioodil ja stressis, kui siirdamine tõi kaasa asjaolu, et lill hakkas lehtede langema. Ja võib-olla alustasite lille siirdamist, kui ta ikka veel ei vaja – Lõppude lõpuks peaks sellise menetluse sagedus täiskasvanutehas olema intervallis iga kolme aasta järel.

See juhtub, et taimsed lehed on keeratud ja siis näete, et nad valisid ja samal ajal varred. Kõige sagedamini tekivad sellised probleemid sügis-talveperioodil ja need on seotud asjaoluga, et lillel oli ebamugavad tingimused. Sellise olukorra kõige levinum põhjus on banaalne eelnõu. Talvel, kui keskkütte tööd, me sageli avavad akna, mille tulemusena on eelnõu, mis ei meeldi pahistakhis väga palju. Langetamine mugava temperatuuri jaoks plaadile, isegi kui väga lühikese aja jooksul, võib tuua kaasa lehestiku. Lisaks juhtub sageli, et kõigi ülaltoodud asjaolude kaalumisel täheldatakse ka mullamänge. Ruumas vee stagnatsioon on ka selle lille jaoks ebasoodne.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Teine häiriv häiriv häire sümptom on pakhistakhis võib olla lehtede kollasus ja nende nõuandete kuivatamine. Sellise riigi põhjus on temperatuuri tõus. Oleme juba rääkinud asjaolust, et talvel vajab troopiline mitmeaastane vajadus temperatuurirežiimi, mis ei ületa 16-18 kraadi. Nende näitajate ületamisel, isegi 4-5 kraadi, hakkab taim haiget tegema.

Loe edasi  Orchid Oncidium: Kirjeldus, tüübid ja hooldus

Valguse ebapiisava saabumise või kevade korrastamise puudumise korral võib tekkida probleeme, mis on väljendatud asjaolu, et lillede võrsed kasvavad, kuid neil on väga vähe värsket lehed ja nad ei moodusta värvi. Ja ebapiisava niisutamisega võib juhtuda lehtplaatide värvi muutus.

Pahistakhis salvestamiseks on vaja kiiresti kõrvaldada kõikidele ebasoodsatele teguritele.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Lisaks lillehooldusreeglitega seotud vigadele saab taim kahjuritega kokku puutuda. Taime tüüpilised kahjurid võivad olla veebitase, kergem cherberry, whitefliid, laine või kilp.

  • Ilm Tick saab leida välimus väikese veebis taim. Suurim veebi klastri näed tulistade vaheselgedes ja lehtede tagaküljel on väikesed pruunid plekid – see on puukide klaster. Kui te ei võta kahjurite hävitamiseks meetmeid, sureb taim väga kiiresti – see muutub nõrgemaks, kaotab lehestiku.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

  • Meaybug Näitab ise asjaolu, et taim leiate haridust sarnane väikeste osakeste villa. Need on Cherwelli sekretoorsed kanalisatsioon, mille all on munad, millega vastsed. Kahjur võib mõjutada kogu taim, sealhulgas selle juurestik. Samal ajal on lehed kollased ja keeratud, taimede hoolib, hallituse vormitakse.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

  • Kilp on tikitud lillega ja on kest, mis kaitseb seda välismõjude eest. Kilp selle võimsuse kasutab taimse mahla ja aja jooksul viib selle surma. Visuaalselt, kui uurides lille, näed see tumedate väikeste plaatide, kleepuvate formatsioonide ja tumedate surnud osade lillekangaste sektsioonide Pest pidu.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

  • Viga on väga väike kahvatu roheline, roosakas, helekollane või isegi mustad putukad kuni 1 millimeeter. Mis sissetungi kalju lehed, lill on keerdunud ja siis langeb. TLA toidab taime mahla, nii et selle klambrid on kruntide krundid kleepuvate masside ja nähtavate jälgi taimsete kudede kahjustustega. Enamik kõigist tll armastab noori infolehti ja kasvab lehtplaadi tagaküljel. Lisaks võib see leida noorte põgenemise kasvupunktist.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

  • Bllenka – see on kahjuri suurus ainult 2 millimeetrit, kuid on tiivad. Korrutatakse väga kiiresti, putukate vastsed taimmahla. Kui valge kõri tunneb imelihtset löök – ta lendab kohe taimest eemale ja tema vastsed jäävad. Visuaalselt, kui uuris lille, siis märkate, et keskjoonel on selle ümber ja lehed oli kleepuv haridus ja kahjustatud alad, mis sõid vastsed.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Putukate kahjurite sissetungiga silmitsi seisab, on vaja kiiresti võtta meetmeid taime salvestamiseks. Kõigepealt tuleb see ümber korraldada teistest tervislikest värvidest, kuna nakkus võib tekkida väga kiiresti. Seejärel peate kärpima kõik kahjustatud piirkondades.

Kõige tõhusam viis kahjurite hävitamiseks on insektitsiidsed ravimid. Nende valik on tohutu ja iga igaühe annus ja sagedus. Kõige tõhusamate vahendite hulgas on soovitatav “Configord”, “Volton”, “Fosalon”, “INTREELL”, “Aktellik”, “Cittellik”, “fytoveri” (ja seda nimekirja saab jätkata). Insektitsiidpreparaatide kasutamine hoolitsege meetmete ja isikukaitsemeetmete eest.

Töötlemist ei tohiks läbi viia, kui väikelaste, loomade, akvaariumi kalade ja toiduainete tubade ruum on olemas. Kõige parem on taluda pot koos taimega avatud õhu ja seal veeta see pihustamine.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Töödeldud taim on kaetud polüetüleenpakendiga ja annab aega ravimi kokkupuutele, mille järel taim saab veega pihustada. Siiski tuleb meeles pidada, et insektitsiidsed ained ei mõjuta kahjurite mune, nii et taimede töötlemine peab iga päev kordama mitu korda. Pärast kahjurite mõju sümptomeid tuleb uuesti infektsiooni ärahoidmiseks jätkata lillede töötlemist üks kord nädalas.

Kahjurite välimuse vältimiseks teie rohelises mitmeaastast, on vaja järgida teatud reegleid: sisaldavad lille puhtana, eemaldage tolm, pihustatud veega pihustatud vesi, jälgige temperatuuri ja niisutusrežiimi. Nende oluliste normide kohaselt rõõmustab lill teie ilu eest.

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Pakhistakhis: liigid, hooldus ja reproduktsioon

Jaoks Pahistakhis Care vaata järgmist videot.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: