Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Malina Venemaal kasvatatakse väga pikka aega. Seetõttu kogenud aednikud ja aednikud teavad hästi, kuidas tegeleda erinevate haiguste ja kahjuritega, mis mõjutavad seda taim.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Ülevaade seenhaigustest

Kõige sagedamini kannatavad vaarikad seenhaiguste all. Nad kujutavad endast ohtu nii noorte taimede kui ka täiskasvanute ohtu.

Antratsnoos

See on üks levinuma vaarika tõve. Antraznoosi väga kiiresti mõjutab taimi. Esiteks kannatavad lehed. Nad ilmuvad halli lilla ringi laigud. Tulevikus hakkab lehestik keerama, kuivama ja langema. Koore vaarika hallid ja praod. Kui haigus tabas põõsas viljaprotsessis, kuivab see koos marjadega.

Ravida haigestunud taim on võimatu. See on lihtsalt eemaldatud ja hävitatud.

Et vältida vaarika infektsiooni maandumise oma saidile on väärt valides jätkusuutlikke sorte. Kevadel võib taimede täiendavalt käsitseda vaselahusega. Maliniku lähedal saate maanduda sinepit, sibulaid, küüslaugu või kalenduli.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Purple Spotted

Seda haigust nimetatakse ka DidIterella. Ta mõjutab rohelised ja vaarika pagasiruumi. Määrake märgid põõsaste haiguste märke on väga lihtne. Varred ja lehestik ilmuvad lillaplekid, mis aja jooksul muutuvad tumedamaks. Haigus edeneb väga kiiresti, nii et nakatunud põõsad peavad kohe hävitama. Purple Spottedness, nagu paljud teised haigused, ei ravita.

Nii et Malinnik oli terve, seemikud on soovitatav istutada pinnasesse kuiva ilmaga. Kevadtaimi tuleb ravida Burge’i vedelikuga. Pärast õitsemist saate pihustada fungitsiidide krundi.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Hall gnil

See haigus põhjustab väga kiiresti vaarikate surma. Gray laigud ilmuvad lehestik ja marjad. On tulistades saate märgata pruunid rõngaid. Haigus kõige sagedamini hämmastab põõsaid vilja ajal. Kõrge niiskus soodustab haiguse kiiret levitamist.

Salvesta taimede patsiendid on võimatu. Pole viisi põõsaste töötlemiseks. Seetõttu peavad patsiendid kõikide taimede jääkidega kustutama.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Puffy kaste

See haigus hämmastab vaarika väga kiiresti. Leheküljele ja marjadele ilmub kerge lend. See võib olla valge või hall. Oma välimusega meenutab RAID tolmu või jahu. Aja jooksul muutub RAID tihedamaks. Selle kirjelduse tundmine, saate taimede õigeaegselt salvestada. Selleks on kõik põõsaste nakatunud osad lõigatud ja põletatud. Maa ülemine kiht puhastatakse ja seejärel puistage tuha.

Kui seda ei tehta, sureb nakatunud põõsa ja haigus levitada veelgi.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Haavandiline spotted

Kõige sagedamini haavandiline prožektor lööb vanad vaarika põõsad. Tumepruunid laigud ilmuvad väga kiiresti suurenenud varred. Tulevikus on ka kerekaalus ka sügavad praod.

Peptilise kohaga on võimatu võidelda. Haige võrsed peavad lõikama ja põletama.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Valge määrimine

See haigus on ohtlik nii tavaliste kui ka parandavate vaarikate puhul. Ümarlapid ilmuvad lehestiku taime. Aja jooksul hakkab koor murdma. Reeglina hämmastab haigus malinniki juunis. See areneb kõrge niiskuse tingimustes.

Nii et haigus ei kohaldata, taimede valge määrimise märke tuleb hävitada. Kevadel ja sügisel peab krundi töödelda Burgundia vedeliku poolt.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Verticilli Faling

See haigus on tavaliselt silmatorkav noorte aastased võrsed. Pealkirjakava vaarika lehestik on kõigepealt kahvatu ja seejärel kollane. Tume laigud ilmuvad võrsed. Koor on pragunemine. See haigus areneb kõige sagedamini kuuma suve.

Ravida aia vaarika võimatu. Haigete taimed peavad kohe hävitama. Spring Malinik soovitas käsitseda “fytoosporiin”.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Rooste

See haigus hämmastab lehestik. Tundub kollase oranži laigud. Aja jooksul põhjustab haigus varred tuhmumise.

Taimede ennetamiseks kevadel töödeldakse vaskivoljaga. Kui Rasina on juba roostega nakatunud, peavad põõsad hävitama.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Viirushaigused

Viiruste põhjustatud haigused tekitavad ka tõsise ohtu Malinnikule. On mitmeid olulisi haigusi, et pöörata tähelepanu aednikele.

 1. Nõia. Suur hulk õhukese ja nõrkade põgenemise ilmuvad nakatunud põõsas. Nad peatavad vilja. Haiguse ravi ei ole tavaliselt kaasatud. Põõsad hävitavad lihtsalt. Protsessis on oluline kõrvaldada kahjurid, mis võivad olla selle pjedestaal.
 2. Kindlus. See haigus toob kaasa lehestiku kollasuse. Aja jooksul muutub see kuivseks ja purunemiseks. Kui taim on nakatunud vilja ajal, puuviljad deformeeruvad ja maitsetu. Haiguse vastu võitlemiseks tuleb põõsad hävitada. Oma koha on väärt maandumist tervete seemikud.
 3. Mosaiik. See haigus mõjutab tavaliselt põõsaste õitsemise ajal või vahetult pärast selle lõppu. Pärast nakatamist aeglustavad võrsed nende kõrguse ja muutuvad nõrgaks. Selle viirushaiguse vastu on võimatu võidelda. Põõsad jäävad ainult kõrvaldada.

Kui Malinik oli üks viirushaigusi tõsiselt tabanud, ei tohiks pärast põõsaste hävitamist nende koha pärast uut. Sait tuleb anda “lõõgastuda”.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Bakteriaalsed haigused

See rühm haigusi on ka piisavalt levinud. Kõige ohtlikum vaarikate on kahte tüüpi vähk.

 • Esimene neist on juur. Haiguse tulemusena hakkavad vaarika juured soojendama. Võib ilmneda selline haigus põõsaste arengutapis. Taimed muutuvad nõrgaks. Seetõttu on nad palju raskem muretseda soojuse või tugeva külma pärast. Selle haiguse arengu vältimiseks on väärt valides seemikud tugevate ja tervislike juurtega. Enne maandumist pinnasesse saate vase jõulisi käsitseda.
 • Teist tüüpi vähki nimetatakse nõelamiseks. Pärast taime nakatumist selles haiguses barreli pinnale ilmuvad kombid kasvajad. Valged kasvud aja jooksul muutuvad pimedaks ja ka kõveneks. Nakatunud taimed surevad neerud. Sellepärast peatab see vilja. Ravi taim on ka võimatu. See jääb ainult põletamiseks.
Loe edasi  Kõik Cherry Tomatite kohta

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Võitlus kahjuritega

Vaarika ohtu esindavad erinevaid kahjureid.

Malina Tinger

Neid putukaid iseloomustavad väga väikesed suurused. Nad elavad lehtede kudedes. Mõjutatud lehestik on kaetud kumer. Veenide lehtede aja jooksul deformeeruvad. Siis kuivab lehestik välja ja langeb. Kahjurite vastu võitlemiseks saate kasutada selliseid ravimeid nagu “fufanon” või “kemif”.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Pushchina Tick

Mõõdud selle kahjurit on ka väga väike. Tangid võivad olla rohelised, kollased või oranžid. Mobiiltelefonid on ka aktiivselt kahjustatud lehestik. Ta hakkab aja jooksul shrus ja valamu. Taimede harudel saate märkida ka tiheda veebi, mille summa suureneb iga päev.

Kahjurite vastu võitlemiseks on soovitatav töödelda “fütodeeter”. Täielikult hävitada Pauth Tick, põõsad peavad pihustama 2-3 korda.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Weevil

Seda kahjurit nimetatakse ka pahatahtlikuks värviliseks. Täiskasvanud weevils erinevad mustas. Nende kahjurite vastsed on hallikasvalged. Weevils on aktiivselt nibbled lehestik, nõrgenemine taimede seega. Märgistate lehtede väikeste aukudega, peate nende kahjurite vastu võitlema. Selleks kasutatakse tugevaid insektitsiide.

Pihustamine on kõige parem kulutatud õhtul või varahommikul.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Kirbu

Põhjalik liha kõige sagedamini ründab taimi juulis. Ta sööb lehestikut, jättes selle väikeste aukudega. Hars kirbu mitte ainult vaarikas, vaid ka mesilase. Tugevad insektitsiidid kasutatakse selle vastu võitlemiseks.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Saefly

See on väike putukate läbipaistev tiibade ja kerge rohelise kehaga. Haarikate oht tekitab peer vastse. Nad resevad vaarika lehestik. Neid on üsna raske märkida, sest nad eelistavad peita jälgede sees.

Kahjurite leviku vältimiseks väärib kevadel “fufanoni” või muid sarnaseid vahendeid. Me peame suvel uuesti töödelda.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Malinous Muha

Putukad erinevad pruunikas hall. Ilmuvad saidil, mida nad kevadel on. Kärbsed toitude nektarile ja nende vastsed on aktiivselt gnawing. Kui kahjurid pühkida krundi, nad saavad hävitada 70-80% Malinnik. Et võidelda pahatahtlike lendab, saate kasutada ka “fufanon”.

Aednikud, kes armastavad kasutada ainult folk õiguskaitsevahendeid nende krundi võib ravida vaarika lahendus põhineb majanduslik seebi.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Sünnimärk

Põletuslik mooli eristub väikese suurusega. Kahjurite tiivad õhukesed ja õhukesed karvad. Caterpillar erinevad kollaselt. Nad kahjustavad aktiivselt lehestikut. Kahjurite vastu võitlemiseks töödeldakse krundi enne õitsemist “Fufanon”.

Loe edasi  Maasika hiiglane Georna

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Smoky Podenitsa

Nende tumeda liblikate tiivad on kaunistatud teemant-kujuliste plekkide ja kollaste triipudega. Caterpillarsil on ka tumepruun värv. Smoky ämblikud viivad ööelu. Noored Caterpillarid on lehestikuga väga kiiresti kahjustatud. See mõjutab taimede olukorda väga halvasti. Kahjurite vastu võitlemiseks saate kasutada sobivaid insektitsiide.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Kühveldama

Maa (või hall) kühvel võib asuda ka Malinnikis. Liblikad eristuvad suured suurused. Tiibadel on hallikas sinine. Caterpillars Scoops suur ja tume. Seljal on neil neli valget kasvu. Oodata nende kahjurite välimus selle saidi seisab mais. Caterpillars väga kiiresti hävitada vaarika lehed. Saate kaitsta põõsaid kahjurite raviks kevadel “fufanon”.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Mardikas Malinnik

Täiskasvanud mardikad on mustad või punakas. Nad kahjustavad aktiivselt lilli ja vaarika lehed. Kui mardikas asub Malinikis, kasvavad marjad seal on uss. Kollakas Caterpillars settib neid.

Kahjurite põõsaste kaitsmiseks töödeldakse neid terava aroomiga. Toidu sooda saab kasutada võitluseks. Lahenduse valmistamiseks selle põhjal peab toote supilusikatäis joodetakse keeva veega ja seejärel lahjendage liitri vees.

Kui krundi mardikate ei ole väga palju, saab neid käsitsi koguda. Kogutud marjad enne kasutamist on soovitatav usside eeltöödelda. Tavaliselt paigutatakse need lihtsalt vee tootmisvõimsusele paar minutit.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Pähklija

Väikesed liblikad läbipaistvate tiibadega kaetud mustade laigudega kaetud, saate sageli teate vaarikate krundi kohta. Nad kujutavad endast suuremat ohtu põõsastele. Pärast nende kahjurite rünnakut ilmuvad lehestikule puiste kasv. Aja jooksul kuivab ja langevad lehed.

Nutpart’i vastu võitlemiseks on kõige parem kasutada kvaliteetseid insektitsiide. Sobib taimede istutamiseks ja tubaka tolmu, võiliku või sibul.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Ennetusmeetmed

Et kaitsta Malinnik kahjurite ja haiguste eest, on oluline järgida järgmisi ennetusmeetmeid.

 1. Troopiliselt trimmi noored taimed. Sanitaarrimoomimine võimaldab kiirendada põõsaste kasvu ja muuta need tervislikumaks. Maandumine on väärt ka regulaarselt edasi.
 2. Tegeleda Malinniku kaitsevahenditega. Põõsaste kaitsmiseks haiguste eest, soovitatakse neid kevadel pihustada vase jõulisi või muid sarnaseid vahendeid.
 3. Puhastage territoorium pärast koristamist. Kõik taimsed jäätmed on soovitatav kohe hävitada.
 4. Pange krunt sügisel. See võimaldab teil vabaneda kahjuritest, et talvel mulda.
 5. Sirgendage ja sööge põõsad. On võimalik väetada põõsaid keeruliste söötjate ja folk õiguskaitsevahendeid, näiteks boorhape. Samuti on soovitav vabaneda Ants õigeaegselt. Eriti juhul, kui nad on rõõmus Malinnikuga.

Krundi põõsastega tuleb regulaarselt kontrollida. Sel juhul märge märke haiguse või väikeste kahjurite on väga lihtne.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Säästev sortide

Kahjuks vaarikas sordid, mis oleks täiesti vastupidavad kõigile haigustele ei ole olemas. Kuid kasvatajatel õnnestus tõmmata mitu tugevat põõsast sorte.

 1. “Aprikoosi”. See vaarika kasvab suurepäraselt kesksetes piirkondades. See on augusti algusest. Berries kasvavad põõsastes, erinevad suure suurusega ja hapu magusa maitsega.
 2. “Brilliant”. Seda tüüpi vaarika eristatakse vastupidavamate haiguste ja kahjurite suhtes. Põõsasid saab istutada enamikus Venemaa piirkondadesse.
 3. “Kollane hiiglane”. Selline vaarikas on haiguste või kahjurite tõttu väga harva üllatunud. Taim tunneb külmades piirkondades suurt.
 4. “Meteor”. See vaarikas eristatakse kõige seenhaigusi. Sort on varakult. Marjad sellised vaarikas on väga maitsvad ja magusad.
Loe edasi  Apple Tree Mutsu

Kõik noored taimed peavad olema terved. Nende ostmine soovitas tõestatud tarnijatelt.

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Ülevaade vaarikate haigustest ja kahjuritest

Kokkuvõttes, võime öelda, et vaarika kahjurite ja haigustega ei ole kerge toime tulla. Kuid tulemus on kindlasti seda väärt, sest terved taimed palun saidi omanikud suurepärase saagikoristusega.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: